XX Liceum Ogólnokształcące przy ulicy Dobrowolskiego na Morenie od 18 czerwca bogatsze jest o kompleks boisk szkolnych wybudowanych za pieniądze pochodzące z miejskiej kasy.

Boisko do piłki nożnej o wymiarach 60 na 30 metrów wraz z czterotorową bieżnią żużlową, boisko do siatkówki i kort tenisowy o nawierzchni ceglanej oraz uniwersalne boisko o nawierzchni asfaltowej do gry w piłkę ręczną i koszykówkę o wymiarach 40 na 30 metrów - to nowe obiekty sportowe XX LO. Wraz z boiskami do użytku oddano także dwie skocznie do skoku w dal, rzutnię do pchnięcia kulą oraz towarzyszącą inwestycji infrastrukturę. Szkolne obiekty sportowe oświetlone będą 24 lampami, wyposażone zostały też w kanalizację deszczową i sieć wodociągową ułatwiającą prace konserwacyjne. Teren boisk ogrodzono metalowym płotem.

       

Ze względu na urozmaiconą rzeźbę terenu obiekty usytuowane zostały na trzech poziomach połączonych ze sobą schodami, a do boiska do piłki nożnej wykonano dodatkowy dojazd od ulicy Kruczkowskiego.

Prace budowlane rozpoczęły się pod koniec maja ubiegłego roku, a ich wykonawcą było przedsiębiorstwo "Agromel" z Pruszcza Gdańskiego. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 895 tysięcy złotych.

Artykuł i zdjęcia zostały zaczerpnięte ze strony Urzędu Miejskiego w Gdańsku www.gdansk.pl
 
  AGROMEL >> Strona główna I Oferta I Wykonane obiekty I O nas w mediach I Kontakt